(1979)

Yaratık

Reklamı Geç 5 saniye kaldı...
Alien Yılı Imdb Puanı Site Puanı
1
Yaratık
1979 8,4 8,9
2
Yaratık 2
1986 8,3 8,7
3
Yaratık 3
1992 6,5 7,5
4
Yaratık: Diriliş
1997 6,2 7,3
5
Yaratık Yırtıcıya Karşı
2004 5,6 7,5
6
Yaratık Yırtıcıya Karşı 2
2007 4,7 5,7
7
2012 7,0 7,9
8
Yaratık: Covenant
2017 6,4 8,0
Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
3

UYARI !! BU FİLMİ İZLEMEDEN ÖNCE izlemeniz gereken başka filmler var.
Yanlış sırayla izlemeyin diye buraya filmlerin geçtiği yıllarla birlikte kronolojik sıralamayı bırakıyorum :)

-Prometheus (2089-2093)

-Alien: Covenant (2104)

-Alien (2122)

-Aliens (2179)

-Alien 3 (2179)

-Alien: Resurrection (2379)

*Serinin sıralamasındaki karmaşanın sebebini özetlemek gerekirse, Alien filmlerindeki yaratıkların kaynağının Prometheus filmlerinde anlamlandırılmaya çalışıldığını görüyoruz.

avatar
4

yapım yılı hiç sırıtmayan bir film. bazı yerlerde tempo düşmeseymiş iyiymiş ama bilim kurgunun atalarından.

avatar
4

Vay arkadaş, yıl 1979 ve adamların o zaman ki teknolojiyle çektikleri filme bak. Sanırsın daha dün çekmişler. Helal olsun. Çok iyi.

avatar
2

Bilim Kurgu Filmlerinin En Mükemmeli Diyebilirim Herkes Mutlaka İzlemeli.

avatar
5

Çağın ötesinde bir yapım. Bu filmi izlememiş seyirciye günümüzde yani şu an izletin filmin yeni olduğunu düşünürler. Filmdeki ortamlar Görsellik sanki film yeni yapılmış izlenimi veriyor. Neredeyse 42 yıllık bir film. Günümüz şartlarında Günümüz teknolojik imkanlarıyla bile daha iyisinin yapılacağını sanmıyorum. O dönem ki teknolojiyi düşündüğümüzde adamlar nasıl yapmış yahu diyorum resmen. Bilimkurgu, Korku türlerini barındıran o dönem çok ses getirmiş ve devam filmleri yapılmıştır. Tüm zamanların en iyi yönetmenlerinden biri olduğunu düşündüğüm Ridley Scott'un yönettiği Kült bir yapım. Bu filmden sonra çıkan devam filmlerini hep farklı yönetmenler yönetti. Ama bu filmin verdiği tadı hiç biri veremez. Belki ikinci filmi de bu film ile aynı kefeye koyabiliriz. Sinemada Alien ve Predatör filmlerinin genelde piyasası hep vardır. O yıllardan günümüze ulaşmış olması ve Popülerliğini yitirmemiş olması bunun da büyük bir göstergesidir.

avatar
4

İlk İki Filmi Harika Ötesi Bilimkurgu Deyince Öncü Kesinlikle Keyifle İzlenir.

avatar
3

Müthiş Bir Senaryo Ve Gerilim Dolu Film.

avatar
3

En sevdiğim bilim kurgu serilerinden biridir. Bir kez daha başladık bakalım. Yılına göre uzay gemisinin tasarımı ve görsellik çok iyi. Film bazı yerlerde durağan geçiyor ama o kadarda olur. Sitede üye olduktan sonra yorum yaptığım filmdi.

avatar
2

Bilimkurgunun En İyi Örneklerinin Başında Gelir Günümüz Filmleri Bu 1979 Da Çekilen Alien Karşısında Görsellikte Geride Kalıyor Şüphesiz...

avatar
3

Life (Yaşam) filmi bu filmden esinlenerek yapılmış anlaşılan izlemediyseniz onuda izlemenizi tavsiye ederim.

avatar
3

Türünün en iyi örneği. Süper bir film seri olarakta izlemesi keyif verici

avatar
6

40 yıl önceki teknolojiden bu kalitede film izleyeceğim aklıma bile gelmezdi. Eski yapım olduğu için ön yargılı davranıp izleme gereği duymamıştım. Oysa izledikten sonra günümüz bilim kurgu filmlerinden çok üst düzeyde olduğunu üstüne basa basa söyleyebilirim. Bu arada bizim ülkede "Erkek Güzeli Sefil Bilo" filmi vizyona girerken İngiltere ve ABD'de böyle bir film yapılmış.

avatar
2

@ayyuka, bunlar ülkenin acı gerçekleri ama dile getirenleri vatan haini ilan eden bir yobaz kesim var. gerçi farklı türlerde filmler ama yine de belli başlı teknikler ne kadar ileride olduklarını kanıtlıyor. gerçek ve orijinal oyuncu çok az ülkede. oyuncular sanatçı kişiliği ile değil ne kadar yakışıklı/güzel ona göre değerlendiriliyor. bu arada hakan muhafız an itibariyle hak ettiği puanı almış görünüyor. çünkü 8 üzeri gördüğümde gözlerim kanamıştı. an itibariyle 6.7. daha da düşmesi dileğiyle. bir şans vermek için zorla 3-4 bölüm izlemiştim, çok zor zamanlardı. korku filmleri için güzel malzeme var elimizde ama nedense yüksek bütçe ile bu işe girişen yok.

avatar
0

teşekkürler..

avatar
5

bolaji badejo'nun içini kapladığı orijinal kauçuk xenomorph kostümüne şişe kapakları,makarna parçaları,istiridyeler,kemikler ve rolls-royce boruları gömülmüş,yapıştırılmış ve h.r.giger tarafından airbrush püskürtülerek siyaha boyanmıştır.ayaklar ise kayma-lateks deriyle kaplı converse tenis ayakkabılarıdır.penisi andıran kafanın üstündeki şeffaf kubbe-başlığın ön kısmında filmde belli olmasada giger'in (birazda fantezilerine hizmet eden) isteğiyle senarist dan o'bannon tarafından hindistan'dan getirtilmiş (teksas elektrikli testere katliamı filminde gerçek objeler kullanan tobe hooper'ın önerisiyle) gerçek bir insan kafatası yeralır.transparan başlığın altında oynaşan kurtçuklarda varmış ama bu kurtçuklar stüdyo ışıklarında uyuyakalıp hareketsizleşince çıkarılmışlar.bazı kamera arkası çekimlerinde ve fotoğraflarında görünür bu nervürlü kafatası.titizlikle hazırlanmış bu kostüm sonuçta hantaldır ve çekimlerden çoğu atılmak zorunda kalınmıştır.

avatar
3

ridley scott'ın açıklamasına göre film şok edici farklı bir sona sahiptir.ripley canavarı öldürmede başarısız olur ve uzay boşluğuna fırlatılan yaratık tekrar içeri uçarak ripley'in başlığına çarparak kafasını koparır.iyiki kullanılmamış bu son diyoruz.tek filmle alien ve ripley efsanesi sona erecekti.senaryoda aralarda bir yerde ripley'in kaptan dallas ile cinsi münasebet sahnesi vardır.lakin ridley baba ve sigourney ana kabusumsu bir hengamenin ortasında bunun pekde mantıklı bir sahne olmayacağını düşünüp çekmekten vazgeçmişlerdir.

avatar
3

Ben şunu bilir şunu söylerim herşeyin ilki güzel oluyor. Prometheus filmi bu filmden esinlenmiş olsa gerek. Bundan sonra onu izleyebilirsiniz. Ha unutmadan dedikleri gibi dublajla, altyazılı link birbirine karışmış.

avatar
3

kaç kere izledim bilmiyorum ama her seferinde sıkılmadan izliyorum

avatar
2

sene 79 olmasına rağmen günümüzde çevrilen çoğu bilim kurgu filmlerinden daha gerçekçi dekorlar kullanılmış.20 küsür sene önce izlediğim filmi hala aynı heyecanla izliyorum.Ridley Scot bilim kurgu ustası gerçekten.

RASTGELE FiLM İZLE Kendimi Şanslı Hissediyorum

"Siteyi çok beğendim destek olmak istiyorum ama nasıl bilmiyorum" diyorsanız çok basit...

  • İzlediğiniz filmlere filmi izleyecek olanlara yardımcı olacak bir kaç cümlelik yorum yapabilir (Daha önce izlediğiniz filmlerde dahil olmak üzere)
  • Sitemizi tüm arkadaşlarınıza önerebilir
  • Çeşitli platformlarda site adresimizi paylaşabilirisiz.
Not: En önemlisi 1.Madde

Alien 1080p Altyazılı izle

Alien 1 izle