(2021)

Zihin Gezgini

Reklamı Geç 5 saniye kaldı...
Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
1

Filmi oldukça beğendim. Böyle farklı konuların beyazperdeye daha çok uyarlanması taraftarıyım.

spoiler Spoiler içeren yorumu filmi izlemeden önce okumamanızı öneririz.
İyi seyirler.

avatar
0

yorumlara aldanıp izlemezseniz çok şey kaçıracağınız bir film. ama senaryoda kopuklukluklar var 1 2 3 gibi serisi olacak bir filmi 1 filme sığdırmışlar...

avatar
0

film öyle beyin yakan cinsten değil.
gayet açık açık anlıyorsunuz her şeyi,
hep bir ulan burada bir i.nelik var kesin diyorsunuz ama o yok.
bilim kurgu kısmı insanların zihninin ekrana yansıtılması.
filmin konusu bir adamın hayatının aşkını bulması ve kadının aniden ortadan kaybolması. adamımız kadını aramaya koyuluyor.
sonrası, aşk, entrika, uyuşturucu, kirli polis, cinayet vs,
büyük bir aksiyon beklemeyin film bir türlü o kısma çıkamıyor.

avatar
0

@delicewad, sağol yav izlemiş kadar olduk. birisi mi talep etti özet geç de izlemeyelim diye.

avatar
1

@DJNooB, "Filmin Konusu: Reminiscence, insanın zihnine bağlanarak geçmişi yeniden yaşatabilen bir sistemle bir anda ortadan kaybolan sevdiği kadını bulmaya çalışan bir dedektifi ele alıyor."

Film konusu zaten sayfada yazıyor. aşağıdaki yorumlar filmin karışık ve boktan olduğunu içeriyor.

bende filmi izlemek isteyenlere açıklayıcı olsun istedim. zamanları çalınmasın diye yazdım.

spoiler yok fark ettiysen.

avatar
1

@delicewad, Benim canımı sıkan "hep bir ulan burada bir i.nelik var kesin diyorsunuz ama o yok." kısmı oldu. bunu bile bile izlemek 'Bruce Wills aslında ölü' gibi bişey.

avatar
1

@DJNooB, uyarını dikkate aldım. bundan sonraki yorumlarıma dikkat ederim. yorumun o kısmını düzenliyorum.

avatar
2

İlk başlarda anlaşılır başlayan film sonlara doğru yavaşlayıp seneryonun dışına çıkılmış gibi düzensiz eksik kalmış gibi

avatar
-1

bu zamanda kalite aramamak lazım. yazık holywood un haline.

avatar
0

on numara film

avatar
3

Lisa Joy 10 yıla yakındır bu filmin senaryosunu kaleme alıyormuş ve o zamandan beri başrolünde Hugh Jackman'ı düşünüyormuş (ki bu filmde, karizmasından hiçbir şey kaybetmeyen H.Jackman'ı görmek beni mutlu etti). Filmin pek çok açıdan yenilikçi sayılabilecek kendine özgü bir havası var. İklim felaketinin ardından bir savaş çıkmış, her yer sular altında kalmıştır. Artık bir anlamda insanlar karalarda değil suyun üstünde yaşar olmuş ve aşırı sıcak nedeniyle günümüz yaşantısının aksine, gündüzleri yaşayıp geceleri sokağa çıkar olmuşlardır. Filmin içerisinde yok yok... Bilim kurgudan yararlanan, aksiyon barındıran, son ana kadar gizemini koruyan, bir yanıyla da çok dokunaklı bir film çıkmış ortaya. Fondaki müziklerini de ayrıyeten çok beğendim.
Filmde dünya, bambaşka ve distopik bir dünyaya evrilmiş olduğu için herkes kendini her an bir keşmekeşin içerisinde bulabiliyor, kahramanları yok, kurbanları yok, masumu yok bu dünyanın. Filmde her şey birbiriyle ilintili, her yapılan hareket bir başka olayı etkiliyor, hiçbir şey nedensiz veya rastlantısal değil. Film pek çok yanlarıyla neo noir türünde de sayılabilir aslında. Yeni dünyaya uyum sağlamakta güçlük çekenler ve geçmişin özlemiyle yanıp tutuşanlar, kendilerini geçmişe hapsedip acılarını daha da katmerliyorlar. Bu noktalar insanı derin düşüncelere sevk ediyor işin açıkçası. Sevdiklerini yitirenler, geçmişin özlemiyle yanıp tutuşanlar, sahip olduklarını kaybedenler, anılarını kendine dünyasında tek dayanak yapanlar...
Bilim kurgunun artık yavaş yavaş Black Mirrorvari farklı bir boyuta evrilmeye başladığı şu zamanlarda bu ve bunun gibi daha çok filmler görmek benim açımdan umut verici. Bu filmeyse puanım 8,5.

avatar
4

Hep söylerim, görsel ambiyansa, oyuncu kadrosuna istediğiniz kadar milyon dolarlık yatırım yapın ama ortada dört ayağı zemine sağlam basan bir kurgu yoksa takılıp düşersiniz. Senaryonun çok fazla atıl kaldığını düşünüyorum. Böyle olunca üzgünüm ama film benim için standart olmaktan bir adım öteye geçememiş.

RASTGELE FiLM İZLE Kendimi Şanslı Hissediyorum

"Siteyi çok beğendim destek olmak istiyorum ama nasıl bilmiyorum" diyorsanız çok basit...

  • İzlediğiniz filmlere filmi izleyecek olanlara yardımcı olacak bir kaç cümlelik yorum yapabilir (Daha önce izlediğiniz filmlerde dahil olmak üzere)
  • Sitemizi tüm arkadaşlarınıza önerebilir
  • Çeşitli platformlarda site adresimizi paylaşabilirisiz.
Not: En önemlisi 1.Madde

Reminiscence 1080p Altyazılı izle